Elektrain

KURUCU ORTAKLAR

Prof Dr. Erkan MEŞE
Prof Dr. Erkan MEŞE
Dr. Ali BAKBAK
Dr. Ali BAKBAK
Yüksek Mühendis Mert Altıntaş
Yüksek Mühendis Mert Altıntaş

Erkan Meşe, lisansını ve yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde, doktorasını elektrik güç mühendisliği üzerine Rensselaer Polytechnic Institute’de tamamlamıştır. Advanced Energy Conversion, General Motors ve AVL gibi firmalarda çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Uzmanlık alanları arasında elektrik makineleri, elektromekanik sistemler, güç elektroniği, elektrikli araçlar ve yenilenebilir enerji sistemleri yer almaktadır.

Ali Bakbak lisans, yüksek lisans ve doktorasını Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde sırasıyla Niğde Üniversitesi, Celal Bayar üniversitesi ve Ege Üniversitesinde tamamlamıştır. Uzmanlık alanı Elektrik makinelerinin tasarımı, modellenmesi ve kontrolüdür.

 

 

 

Mert Altıntaş, lisansını ve yüksek lisansını Ege Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamış olup doktora eğitimine aynı bölümünde devam etmektedir. Uzmanlık alanları arasında gömülü sistemeler, güç elektroniği ve elektrik makinelerinin kontrolü yer almaktadır.